Szkolny banner

Jesteś tutaj:

Główna treść strony

Laboratoria przyszłości

Rozwijanie kreatywności.

Laboratoria Przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymają wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno -komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 

Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwolą uczniom rozwijać swoje zainteresowania.

 

Sprzęt zakupiony w ramach programu LP:

Drukarka 3 D wraz z akcesoriami

Lutownica/Stacja lutownicza 

Statyw z akcesoriami

Mikroskop z akcesoriami

Oświetlenie do realizacji nagrań

Mikrofon kierunkowy z akcesoriami

Gimbal

Aparat fotograficzny

Przewodowy pistolet do klejenia na gorąco z akcesoriami

Miernik uniwersalny

Stacja pogodowa z akcesoriami

Lupa

Greenscreen

Nagłośnienie

Klocki do konstrukcji z akcesoriami

Robot edukacyjny z akcesoriami

Mikroskop z akcesoriami

Skaner kompatybilny z mikroskopem

Wizualizer kompatybilny z mikroskopem

Teleskop z akcesoriami

Pracownia językowa Sensolab Multiplex

Zestaw edukacyjny Arduino

Maszyna elektrostatyczna

Tempery 6 kolorów

Elektroskop listwowy

Forbot- zestaw do uczenia kurs elektronik

Ława optyczna z wyposażeniem

Mistrz Steam

Elektromagnez

Laboratorium Smartbee Club
13 marca 2023 uczniowie klasy 3a odwiedzili szkolną pracownię matematyczną  i wzięli udział w cyklu lekcji kodowania z inteligentnym pociągiem INTELINO. Pociąg wykorzystuje najnowszą technologię w dziedzinie robotyki, dzięki czemu można sterować nim zdalnie za pośrednictwem aplikacji. Uczniowie uczyli się programowania w zabawnej grze i wykorzystywali nowoczesne technologie w praktyce.


10 marca 2023  uczniowie  naszej szkoły realizowali zajęcia przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.  W tym dniu uczniowie klasy 3a  zostali wprowadzeni w świat biologii przez swoich starszych kolegów z klasy 6a Rozbudzanie dziecięcej dociekliwości i radości z poznawania otaczającej przyrody możliwe jest tylko przez połączenie zabawy z nauką.  Nasi uczniowie wspólnie wysłuchali opowieści o wiosennym spacerze podczas którego musieli rozwiązać zagadki dotyczące opisanych okazów przyrodniczych, które spotkała dziewczynka. Przy użyciu mikroskopów oglądali je w powiększeniu. Z jego pomocą  obserwowali fragmenty roślin  a następnie mogli je oglądać pod mikroskopami, które podłączone są do komputera. Praca na lekcji z wykorzystaniem mikroskopów zwiększa zainteresowanie przedmiotem, umożliwia zdobywanie umiejętności praktycznych,  pomaga w odkrywaniu i rozwijaniu  talentów oraz jest najlepszą inwestycją w przyszłość naszych uczniów. Urządzenia pozwały uczniom robić zdjęcia preparatom, oglądać je w jeszcze większym przybliżeniu. Zajęcia prowadzone z użyciem sprzętu zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości sprawiają uczniom wiele radości i z niecierpliwością czekają  na kolejne lekcje.